Chov strašilek

Animalium M. K.

Zalíbili se vám strašilky natolik, že jste se je rozhodli chovat, ale vůbec netušíte jak na to? Pokud ano, tak jste tu správně, budu se zde snažit popsat, pár základních faktů o jejich chovu...

Pokud neradi čtete texty, pak shlédněte moje video.

Chov strašilek

Animalium M. K.

Strašilky australské
Strašilky australské

Ubikace:

Strašilky můžeme ze začátku chovat klidně i ve sklenici, pak až vyrostou je lepší je přesunout do skleněného terária či insektária.

Vybavení a potrava:

Vybavení ubikace je velmi jednoduché, jako podestýlku můžeme dát klidně i ručník (na něm je ale hodně vidět špína), můžeme použít také kokosové vlákno, kokosovou rašelinu či vermikulit. U mne se osvědčil i keramzit. Dále do ubikace můžeme dát i kameny či větvičky. Jako poslední a nejdůležitější je potrava, většina strašilek je odchována na ostružiníku, (protože ho v přírodě lze nalézt po celý rok) proto je vhodné jim ho do ubikace dát. Pokud chceme aby ostružiník hned nezvadl, můžeme ho dát i do skleničky s vodou, ale musíme dát pozor, aby tam nebyl moc velký otvor a strašilky se neutopili. Jakmile ostružiník strašilky dojí, musíme jim dát čerstvý.

Kromě ostružiníku mohou strašilky jíst i např. maliník, růži, břečťan popínavý, dub, blahovičník (eukalyptus), buk, jahodník, ibišek nebo lípu. Ale nesmíme zapomenout, že přeučování strašilek na jinou potravu je pro ně stresující!

© 2021 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky